Svetovni dan čebel združuje Slovence in povezuje svet

Danes so nas obiskali predstavniki Čebelarske zveze Slovenije in tako z obiskom čebelarskega društva Slivnica pri Celju pričeli svojo pot povezovanja Slovencev z željo ozaveščati pomen čebel za naravo in promocijo prizadevanj za svetovni dan čebel.

1-DSCF1866

Delo čebelarskega krožka OŠ Slivnica pri Celju je predstavil mentor čebelarski mojster g. Andrej Jernej.

1-DSCF1896

Ob tem dogodku smo člani čebelarskega krožka in sedmošolci predstavili naše sodelovanje v eTwinning projektu “To BEE or not to BEE”. 1-DSCF1884V njem se bomo posvetili pomenu čebel in drugih opraševalcev za življenjsko raznovrstnost.1-DSCF1889

Predsednik g. Boštjan Noč je naše delo pohvalil in se z nami, ob kombiju in pozdravih našim partnerskim šolam na Poljsko, v Belgijo, Španijo in Reunion, fotografiral 🙂

1-DSCF1886

Pa še ena razglednica s pozdravi vseh zbranih: predstavnikov ČZS, ČD Slivnica pri Celju, mladih čebelarjev in naravoslovcev ter mentoric.

1-DSCF1876

Tale bo pa za nagradno igro 😉

1-DSCF1870